262-273-6992
|
bryan@technologyplussolutions.com
Confidex - Confidex Windshield Label
RFID tag (pack of 1500)
Product Description
Additional Details
- Special Delivery: None
What's Included
| Main Specifications | |
|---|---|
| Product Description | Confidex Windshield Label RFID tag |
| Product Type | RFID tag |
| Packaged Quantity | 1500 (specifications are for single item) |
| Product Material | Polypropylene |
| Dimensions (WxDxH) | 3.6 in x 1 in |
| Weight | 0.04 oz |
| Compliant Standards | RoHS, ISO 18000-6C |
| General | |
| Packaged Quantity | 1500 (specifications are for single item) |
| Product Type | RFID tag |
| Product Material | Polypropylene |
| Width | 3.6 in |
| Depth | 1 in |
| Thickness | 0.01 in |
| Weight | 0.04 oz |
| Miscellaneous | |
| Features | Adhesive, reel package |
| Compliant Standards | RoHS, ISO 18000-6C |
| Environmental Parameters | |
| Min Operating Temperature | -31 °F |
| Max Operating Temperature | 158 °F |
